Scroll Top

Zielone ściany

Nadaj swoim wnętrzom odrobiny natury

To idealne rozwiązanie dla osób chcących wprowadzić chociaż odrobine natury do swojego wnętrza.
Dość duża gama kolorystyczna, przyjemność w dotyku, elastyczność, zachowanie swojego naturalnego wyglądu, absorpcja dźwięku i zdolność wyrównywania wilgotności oto zalety jakie niesie ze sobą zastosowanie efektu “zielonej ściany” w Państwa domu czy biurze.
Mech to nowoczesny trend wnętrzarski , który nie wymaga pielęgnacji, w odróżnieniu do innych roślin, a ponieważ jest trwale zaimpregnowany nie stanie się siedliskiem żadnych insektów, grzybów czy pleśni. Pozwala zapomnieć o przycinaniu, podlewaniu oraz innych uciążliwych zabiegach. Jedyne, o co musimy się zatroszczyć, to odpowiednia wilgotność powietrza – ok. 40-60%. W normalnych warunkach pokojowych wilgotność utrzymuje się właśnie na takim poziomie.

Jak go wykorzystać?
Mech ma wiele zastosowań najczęstsze to panele ścienne i obrazy zwane także jako “zielone ściany z mchu”.

U nas w ofercie znajdą Państwo aż 3 rodzaje mchu dekoracyjnego:

  • mech chrobotek reniferowy – rodzaj porostu o gąbczastej strukturze gąbczastej. Nazwa pochodzi od faktu, że jest głównym pożywieniem reniferów, choć niektórzy są zdania, że nazwę zawdzięcza dzięki strukturze plechy przypominającej poroże renifera.
  • mech poduszkowy – tworzy na ścianie efektowne wybrzuszenia. Zawdzięcza swoją nazwę dzięki temu, że kształtem przypomina formę kulistą
  • mech płaski – nawiązuje do wyglądu ściółki leśnej. Nazwa wychodzi się od tego, że kształtem przypomina formę płaską, nawierzchniową. Jest idealny do tworzenia logo z mchu, napisu z mchu czy bryły 3D z mchu
Call Now Button