Szlachetne kamienie o niezwykłej dekoracyjności
Kamień to materiał wykorzystywany w budownictwie od tysięcy lat. Stosunkowo niedawno jego co szlachetniejsze rodzaje rodzaje zostały docenione i znalazły zastosowanie jako dekoracyjne wykończenie wnętrza.
Jak wykorzystać kamień?
Zastosowań jest wiele najbardziej popularne to blaty kuchenne lub łazienkowe, na które polecamy granity i kwarcyty związane jest to z ich poziomem twardości; parapety na których świetnie zdaje egzamin marmur i aglomarmur czy nawet zwykłe blaty stołów lub stolików kawowych.
Co raz bardziej popularne staje się zastosowanie kamienia na ściany oraz schody tutaj dopasowujemy odpowiedni rodzaj kamienia do wymagań stawianych w zastosowaniu oraz kolorystyki.
Dostępne u nas rodzaje kamienia to:
- Aglomarmur – jest konglomeratem składającym się z odłamków skalnych spajanych w całość za pomocą specjalistycznych żywic. Jako produkt z kamienia naturalnego występuje w szerokiej i bardzo zróżnicowanej gamie kolorystycznej. W budownictwie używany jest jako materiał do produkcji parapetów, schodów oraz różnego rodzajów blatów.
- Marmur – to skała metamorficzna powstała z przeobrażenia wapieni lub dolomitów. Składa się głównie z krystalicznego kalcytu lub dolomitu. W zależności od domieszek może przybierać różne barwy: białą, szarą, różową, zielonkawą, czarną. Marmur można szlifować, piłować, polerować. Jest mniej odpornym materiałem od granitu i aglomarmuru. Od starożytności stosowany jako cenny materiał budowlany, rzeźbiarski oraz architektoniczny, obecnie używany w budownictwie z coraz większym zastosowaniem np. jako parapety.
- Granit – to często spotykana lita, kwaśna skała magmowa – głębinowa, średnio- lub grubokrystaliczna. Ma budowę jawno krystaliczną na skutek środowiska głębinowego w jakim powstał. Granit przybiera różne barwy, takie jak szara, białoróżowa, zielona, czerwona, czarna i inne. Ze względu na łatwość otrzymania dużych bloków, cięcia i polerowania oraz bogatą i piękną kolorystykę używany jest w budownictwie jako kamień budowlany i dekoracyjny o wysokiej odporności na ścieranie oraz warunki atmosferyczne. Swoje zastosowanie znajduję w blatach kuchennych, łazienkowych lub stołowych.
- Kwarcyt – zwięzła skała, której dominującym składnikiem ziarnistym jest kwarc frakcji piaskowej, a spoiwem rekrystalizowana krzemionka. Cechami charakterystycznymi kwarcytów są bardzo duża twardość, spoistość i to, że ziarna kwarcu nie są dostrzegalne gołym okiem. Kwarcyty mogą być osadowe lub metamorficzne. Kwarcyty bywają jasnoszare, szaroniebieskie, brązowe lub żółtoczerwone .Swoje zastosowanie znajduję w blatach kuchennych, łazienkowych lub stołowych.
Gama dostępnych wzorów jest dostępna na ekspozycji u nas w sklepie. Zaprażmy w celu zapoznania się z ofertą i wyceny. W przypadku blatów kuchennych lub łazienkowych prosimy o przygotowanie projektu w które skład wchodzą wymiary umywalek i innych części nieruchomych.